Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
LT EN RU
Pradžia   »   Tinklų avarijos ir pertrūkiai   »   UAB "Palangos vandenys" informacija

UAB "Palangos vandenys" informacija

Naujovė leidžia nebežvilgčioti į vandens skaitiklius

UAB "Palangos vandenys" diegiama šiuolaikiška nuotolinė vandens suvartojimo apskaita jau yra prieinama kiekvienam miesto geriamojo vandens vartotojui.

 

Už patrauklią kainą įmonė siūlo įsigyti inovatyvius naujos kartos vandens apskaitos skaitiklius, kurie radijo bangomis patys siunčia duomenis apie vandens suvartojimą be papildomai diegiamos įrangos, arba tokią funkciją atliekantį priedą prie turimo skaitiklio.

 

Palangiškiams sumažės rūpesčių

 

Bendrovės "Palangos vandenys" Klientų aptarnavimo skyriaus vedėjos Editos Silkauskienės teigimu, toks apskaitos būdas gerokai sumažina gyventojų rūpesčius, kas mėnesį įmonei pranešant apie vandens suvartojimą.

 

"Tokius skaitiklius įsigijusiems palangiškiams nebereikės nuolat stebėti vandens skaitiklių parodymų, užsirašinėti ir kiekvieną mėnesį juos deklaruoti.  Bendrovės "Palangos vandenys" nuotolinio skaitiklio parodymus pati fiksuos 4 kartus per parą ir vartotojus informuos apie sunaudoto vandens kiekį.

 

Vartotojui kas mėnesį bus pateikiama sąskaita, kurią jam tereikės apmokėti", –  pagrindinį nuotolinio skaitiklio privalumą įvardino E. Silkauskienė.

 

Dar patogesnis atsiskaitymo būdas – sudaryti sutartį banke dėl tiesioginio nuskaitymo.  Tuomet duomenis apie sunaudoto vandens kiekį "Palangos vandenys" pateiks bankui ir už paslaugas mokėtina suma bus nuskaitoma nuo savininko sąskaitos.

 

Duomenis galės stebėti patys

 

Senuoju būdu deklaruojant vandens apskaitą gyventojai į skaitiklį dažniausiai pasižiūri tik kartą per mėnesį, arba duomenis deklaruoja "iš akies" net nepažvelgę į skaitiklį.

 

Nereti atvejai, kai šitaip ilgesnį laiką lieka nepastebėtas dėl kokio vamzdynų gedimo vartotojo būste įvykęs vandens nuotėkis.  Fiksuojant vandens suvartojimą nuotoliniu būdu, ne Palangoje gyvenantis vartotojas apie tai sužinos iš kas mėnesį pateikiamos sąskaitos.

 

Be to, nuotoliniu būdu fiksuojamą suvartojimą 4 kartus per parą savo išmaniuosiuose įrenginiuose – telefone, planšetėje ar kompiuteryje galės matyti ir pats vartotojas. Tam tereikės prisijungti prie

nuotolinio nuskaitymo paslaugos tiekėjo apskaitos sistemos.

 

Galimybė matyti keletą kartų per parą fiksuojamą vandens suvartojimą ypač naudinga savo būstą poilsiautojams nuomojantiems palangiškiams, kurie galės kontroliuoti, ar jų svečiai nepiktnaudžiauja naudodami vandenį.

 

E. Silkauskienės teigimu, geriamojo vandens tiekėjui suteikta galimybė vandens naudojimą fiksuoti nuotoliniu būdu, ypač turėtų sudominti tuos vartotojus, kurie Palangoje nuolat negyvena, o į kurorte esantį antrąjį būstą atvyksta tik pailsėti.

 

Tokiu atveju savo būstą nuomojantiems, arba jame automatinę augalų laistymo sistemą turintiems savininkams nereikia kartą per mėnesį vykti į Palangą vien tam, kad deklaruoti vandens suvartojimą.

 

Daugiabučius stebi jau seniai

 

Kiek paprastesnę kitokią nuotolinio nuskaitymo technologiją "Palangos vandenys" naudoja jau nuo 2014 metų.

 

Daugiabučių namų butuose prie įprastų vandens skaitiklių diegiamas priedėlis, o pačiame name statomas skaitiklių parodymus surenkantis koncentratorius, kuris duomenis apie vandens suvartojimą vandens tiekėjui siunčia mobiliuoju ryšiu.

 

Dideliuose ar nestandartinės konfigūracijos namuose prireikdavo ir kelių koncentratorių.  Sistemos įdiegimo kaina su įrengimo darbais siekia iki 4 tūkst. eurų.

 

Palangoje tokiu būdu vandens suvartojimas per nuotolį yra apskaitomas apie 140 daugiabučių namų, kuriuose yra apie 3,8 tūkst. skaitiklių.

 

Diegiama naujuose namuose

 

Tačiau tokia brangi nuotolinio nuskaitymo sistema netinkama individualiuose namuose, privačiuose svečių namuose, kuriuose tėra vienas ar du vandens skaitikliai.

 

"Daugiabučiuose namuose mums pigiau yra naudoti įprastus skaitiklius montuojant koncentratorius, tačiau nuotolinio vandens nuskaitymą diegiant individualiuose namuose, naujoji "LoRa" sistema kol kas yra vienintelis priimtinas būdas.

 

Svarbu ir tai, kad duomenų perdavimo įranga autonomiškai veikia nuo baterijos, kuri tarnauja virš 10 metų", –  teigė "Palangos vandenų" direktorius Virgilijus Beržanskis.

 

Statant naujus gyvenamųjų namų ar kotedžų kvartalus iš nekilnojamojo turto plėtotojų jau yra reikalaujama diegti nuotolinio vandens nuskaitymo įrangą.

 

Šiuo metu naudojant "LoRa" technologiją "Palangos vandenys" per nuotolį duomenis apie vandens suvartojimą gauna iš keleto kurorte pastatytų namų kvartalų, kuriuose yra stebima 800 skaitiklių.

 

Paslaugos kaina – iki 100 eurų

 

Nuotolinio nuskaitymo įranga ir jos įdiegimas šiandien gyventojui kainuotų nuo 80 iki 100 eurų vienam skaitikliui, kurių kaina ateityje gali didėti.

 

Norintys įsigyti nuotolinio suvartoto vandens nuskaitymo galimybę turėtų kreiptis į UAB "Palangos vandenys" Klientų aptarnavimo skyrių, arba užsiregistruoti telefonu 8 460 30547. Kiekvieną atvejį įvertinus individualiai, klientui bus pasiūlytas geriausias techninis sprendimas ir labiausiai tinkamas skaitiklio modelis.

KONTAKTAI

UAB Palangos vandenys
Austėjos g.36, LT-00163 Palanga
Įmonės kodas: 152447391
Tel. +370 460 41221
El.paštas: ofisas@palangosvandenys.lt
a.s.  LT497180600000467883,
AB Šiaulių bankas


  Darbo laikas
 
I-IV 8.00 -17.00
V 8.00 - 14.30

  Pietų pertrauka
  12.00 - 12.30